מדרגות מתקפלות לעליית גג / סולמות לגג

מהו הגובה הגבוה ביותר בו ניתן להתקין סולמות מתקפלים?

הסולם המתקפל הגבוה ביותר שניתן להתקין הינו סולם דימס תלת שלבי, המתאים לגובה של עד 450 ס"מ. מידות הפתח הנחוצות: 70/200 ומעלה  

 

מהי המידה הקטנה ביותר בה ניתן להתקין מדרגות מתקפלות לעליית גג?

ניתן להתקין סולמות אקורדיון של פנטוצי (פלדה מגלוונת או אלומיניום) וסולמות שמיניות של דימס החל ממידה 50/70 ומעלה. את טבלת המידות ניתן לראות בחלק התחתון של עמודי המוצר של הדגמים השונים של הסולמות המתקפלים.  

 

איזה סולם מתקפל לעליית גג הינו היציב ביותר?

ככל שסולם מתקפל מורכב ממספר חוליות רב יותר, כך החוזק והיציבות שלו נמוכים יותר. סולמות אקרודיון/ שמיניות מורכבות ממספר רב של חוליות וחיבורים, בעוד שסולמות תלת שלביים וארבע שלביים מורכבים מחיבורים ספורים. לפיכך, אם רוצים סולם יציב - כדאי לבחור, באם ניתן על פי מידות הפתח, סולם מתקפל תלת שלבי או ארבע שלבי.

חברת עילית מדרגות מציעה מגוון רחב של סולמות תלת שלביים באיכויות שונות ובעלויות שונות, החל מסולמות עץ תלת שלביים של פאקרו ועד לסולמות תלת שלבים של דימס.

 

איזה סולם מתקפל לבחור?

בד"כ סולמות מתקפלים הינם פתרון למי שרוצה לעבור לקומה אחרת, אך איננו מעוניין לתפוס שטח באופן קבוע באמצעות מדרגות קבועות. כשבוחרים סולם מתקפל צריך להביא בחשבון מספר שיקולים:

א. לאיזה תדירות שימוש מיועד הסולם המתקפל ?

אם הסולם מיועד לשימוש נדיר, עדיף לבחור סולם פשוט כגון סולם תלת שלבי של חברת פאקרו או סולם אקורדיון רגיל של פנטוצי, בשל העובדה שהם מספקים מענה טוב לצרכים ועלותם נמוכה.

ב. לאיזו מטרה ישמש הסולם המתקפל?

אם הסולם מיועד לעלייה בתדירות של אחת לשבוע - שוב כדאי לבחור בסולם פשוט כמו כן אם מדובר בסולם שנועד לעלות משקלים סבירים כדאי לבחור בסולמות הפשוטים. אם מדובר בסולם שיודעים שיש צורך לעלות בו באופן קבוע, עדיף להתקין סולמות תלת שלביים/ ארבע שלביים איכותיים של פנטוצי או של דימס. אם יש הגבלת גודל של הפתח (סולמות תלת שלביים דורשים פתחים בגדלים גדולים) מומלץ להתקין סולם מיציקת אלומיניום של פנטוצי או דימס, או סולם שמיניות רגיל מפרופיל סגור של חברת דימס.

ג. לאיזה גובה משמש הסולם המתקפל ?

בעיקרון, סולמות אקורדיון מתאימים לגובה של עד 300 ס"מ, בעוד שסולמות שמיניות רגילים של דימס מגיעים לעד 350 ס"מ. עם זאת, מומלץ להתקין בגבהים מעל 300 ס"מ סולמות תלת שלביים או ארבע שלביים, שהינם יציבים יותר. לשאלות מפורטות יותר נשמח לענות דרך מערכת ה"צור קשר"   

בברכה, צוות עילית פתרונות לגג